Dziennik Elektroniczny

Dziennik Elektroniczny

Strefa ósmoklasisty

1480648
Dzisiaj:
Wczoraj:
Ten tydzień:
Ten miesiąc:
208
1995
5028
26001

Twoje IP: 3.235.101.141

INFORMACJA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

fundacja POLSKA MIEDŹ

Archiwalna strona Szkoły Podstawowej w Rzeszotarach

Raport z ewaluacji całościowej

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

W czwartek 15 października 2020 roku odbyła się bardzo ważna uroczystość – Pasowanie na ucznia. Uczniowie klasy pierwszej przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego pod okiem swojej wychowawczyni pani Agnieszki Jasińskiej. Uczyły się dzielnie wierszy, podstaw matematyki, piosenek, wytrwale ćwiczyły podczas prób.

Tego dnia w klasie I panowała świąteczna atmosfera. Dzieci ubrane były w świąteczny strój galowy, sala udekorowana – to wszystko po to, aby ślubowanie pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście, mimo, że odbywało się ze względów epidemiologicznych tylko w klasowym gronie, bez obecności Rodziców i gości.

Uroczystość rozpoczęła się powitaniem przez uczniów klasy I pani Dyrektor. Następnie dzieci wykonały krótką część artystyczną: śpiewały piosenki, recytowały wiersze, odpowiadały na zadawane przez wychowawczynię zagadki.

Po zakończeniu części artystycznej, uczniowie klasy I ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. “Pasuję Cię na ucznia” – mówiła Pani Dyrektor, dotykając piórem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Był to niezwykły moment dla uczniów i wychowawczyni, a także także Pani Dyrektor. Na zakończenie uczniowie otrzymali dyplomy, słodycze i małe upominki oraz wspólnie pozowali do pamiątkowych zdjęć. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Informacje dla ósmoklasisty

Informacje dla ósmoklasistów

Terminy i zasady przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty

HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY 2020/2021

  W szkołach dla dzieci i młodzieży, w których nauka kończy się w semestrze wiosennym
W terminie głównym
  1. język polski -  25 maja 2021r. (wtorek) – godz. 9:00
  2. matematyka -  26 maja 2021r. (środa) – godz. 9:00
  3. język obcy nowożytny - 27 maja 2021r. (czwartek) – godz.9:00
W terminie dodatkowym
  1. język polski - 16 czerwca 2021r. (środa) – godz. 9:00
  2. matematyka - 17 czerwca 2021r. (czwartek) – godz. 9:00
  3. język obcy nowożytny - 18 czerwca 2021 r. (piątek) – godz. 9:00

CZAS TRWANIA EGZAMINU ÓSMOKLASISTY Z POSZCZEGÓLNYCH PRZEDMIOTÓW

  Czas trwania (min.)

arkusz

standar­dowy

przedłużenie czasu,
o którym mowa w pkt. 17.

Komunikatu CKE

język polski 120 do 180
matematyka 100 do 150
język obcy nowożytny 90 do 135
  • Egzamin ósmoklasisty jest egzaminem obowiązkowym, co oznacza, że każdy uczeń musi do niego przystąpić, aby ukończyć szkołę. Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać, dlatego egzaminu ósmoklasisty nie można nie zdać.

    Czytaj więcej...

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,
jaką sobie ludzkość wymyśliła”

Wisława Szymborska

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin wybitnej pisarki książek dla dzieci i młodzieży Janiny Porazińskiej i jednocześnie patronki przedsięwzięcia.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć, poszerzają słownictwo, znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie jest okazją do budowania więzi i wspólnego spędzania czasu dziecka z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami czy kolegami. Warto obchodzić to święto codziennie, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 20 minut, będzie to duży sukces.

W ramach akcji uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej mieli okazję posłuchać, a zarazem zobaczyć bajki „Legendę o Skarbniku” oraz „Rower Walentynki” zaprezentowane w formie Kamishibai -papierowego teatru.

Dzień Chłopaka w klasie 3

30 wrzesień to święto wszystkich chłopców. Również klasa trzecia włączyła się w coroczne świętowanie. Nasi koledzy z klasy mogli się zmierzyć w konkurencjach sportowych, podczas których wybraliśmy trzech najlepszych „Super Kozaków”. Następnie wszyscy wspólnie bawiliśmy się w gry i zabawy integracyjne. Po zabawach posililiśmy się pysznymi donutami, a naszych panów obdarowałyśmy praktycznymi niespodziankami.

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

logo

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA w klasie trzeciej

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna. Odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W tym roku akcja przypadła na 2 dzień października.

Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej wykonali własnoręcznie tabliczki mnożenia, które po zalaminowaniu, mam nadzieję zawisną nad biurkiem czy łóżeczkiem.

 

Ubezpieczenie

Dokumenty dotyczące obecnego ubezpieczenia dzieci

O produkcie ubezpieczeniowym

OWU NNW

Informacja Administratora Danych

 

Zarządzenie Wójta Gminy Miłkowice

Zarządzenie nr 69/2020 Wójta Gminy Miłkowice w sprawie ustalenia przerw w funkcjonowaniu odziałów przedszkolnych w szkołach

podstawowych prowadzonych przez Gminę Miłkowice na rok szkolny 2020/2021                          czytaj...